Suzaku no Miko és Shichiseishi
"Mikor az ország végveszélybe kerül, egy lány jelenik meg egy másik világból, és megszerzi Suzaku isteni hatalmát."
Ezt a jóslatot, és a beteljesítéséhez az útmutatást tartalmazó tekercset, a Shi Jin Tenchi Shou-t Taitsukun, a világ fentartója hagyta Konan elsô császárára, akárcsak a másik három birodalomra. Errôl a legendáról szól a sorozat. Fôhôse, Yuuki Miaka az a bizonyos megjövendölt lány.
Suzaku, a Vörös Madár, Konan védelmezô istene. Követôi, a Miko és a Shichiseishi a Fushigi Yuugi hôsei, a történetet legtöbbször az ô szemszögükbôl figyelhetjük, ôket ismerjük meg legjobban.
Yuuki Miaka
Született: Tokyo Kor: 15 (született 1977) Születésnap: május 12 (Bika) Magasság: 158 cm Súly: 48 kg Vércsoport: B Hobbi: evés, manga olvasás, sütemény sütés 3. kerületi "Junior High school", 9. évfolyam, 4. osztály, 18. szék
Miaka egy átlagos japán közép iskolás lány, aki átkerül egy ókori kínai fantasy világba, ahol egy prófécia szerint majd érkezik egy lány egy másik világból, és megidézi Suzaku istent. Miaka elvállalja eme feladatot, így ô lesz Suzaku no Miko (Suzaku papnôje), ô a sorozat fôhôsnôje. Se fontosság, se szereplések számát tekintve senki nem vetekszik vele.
Mint Suzaku no Miko, az isten kiválasztottja. Ezen kívül van némi saját ereje is, amit Taitsukun és Nuriko karkötôje megerôsített. Ezzel tört ki a jégbôl, amit Tomite és Hikitsu bocsátott rá hogy próbára tegye.
Szinte minden szereplôvel különleges kapcsolatban van. Ennek oka Miaka személyiségében rejlik. Mindenkivel barátságos, törôdik másokkal, együttérez velük. Mások ügyeit gyorsan magáéva teszi, kicsit már a kotnyelesség határán, mint például Tasukival való megismerkedése esetén. Másik irányból pedig szeretetre méltó, és úgy tûnik mindig segítségre van szüksége, ezért szinte mindenki rögtön pártfogásába veszi. A történet során szinte mindenki próbálkozott valamivel Miakánál. Tamahome, Hotohori, Nuriko (es Tasuki, ami az OAV sok hibájának egyike) és Amiboshi mind valamennyire szerelmesek belé. Nakago, Tomo és Suboshi "csak" megerôszakolni akarja. Hát mozgalmas élet, az biztos. Yui és Miaka gyermekkoruk óta a legjobb barátok. Yui ezért van olyan fontos Miakának, mint Tamahome, és nem adja fel hogy megpróbálja rendberakni kettejük kapcsolatát. Tamahome: na igen, érzelmeik egymás iránt a Fushigi Yuugi talán leglényegesebb eleme. Hotohori érzelmeit iránta sokra értékeli, és sajnálja hogy nem tudja viszonozni ôket, hisz Hotohori nagyon kedves és törôdik vele (ellentétben Tamahoméval, aki eleinte "kicsit" hidegen bánik vele). A Hotohori és Tamahome közötti versengés hamar eldôl. Sôt, igazából sose volt, mert Miaka nem volt szerelmes Hotohoriba. Watase meg is írta rajongói levelekre válaszként, hogy szerinte ha egy lány nem tud dönteni 2 férfi között, akkor egyiket se szereti igazán (ez igazán élesen az Ayashi no Ceresben jön ki). Nuriko a kezdeti féltékenykedes és "ártatlan csínytevések" után szinte nôvérévé válik, persze az ökörködést sose hagyja abba. Egymással osztják meg legjobban titkaikat, Tamahome és Hotohori iránti érzelmeiket, szóval a nôi ^_^ dolgokat. Ezért Tamahome után Nurikóhoz kötik a legerôsebb szálak Miakát (kivéve persze Yuit). Miaka Nurikóból merít erôt a késôbbiekben (egyszer még szó szerint is). Amiboshi: Miaka a maga naiv és jóindulatú módján, megérezte, hogy Amiboshi jelleme nem illik ahhoz amit csinál. "Aki ilyen szépen zenél az nem lehet gonosz". Késôbb, mikor maga is elbizonytalanodik, pont az Amiboshival való találkozás döbbenti rá arra, hogy nem lehet a múltat csak úgy elfelejteni, nem szállhat ki a "játékból". Ezután lelkileg egymást segítve és támogatva szembenéznek a nehézségekkel. Nakago az egyetlen akit Miaka gyûlöl. Mondjuk nem meglepô annyira a dolog, hisz nem csak legjobb baratnôjét manipulálta ellene, hanem Tamahomét is, és ô felelôs a seishik haláláért. Miaka eltökétségének egyik oka az, hogy nem hagyhatja ennyiben a dolgot Nakagóval, megbocsáthatatlan amit csinált.
Otthon rossz tanuló volt, utálta az iskolát, a tanulást. Ráadásul egy nehezebb iskolába próbált bejutni, a Jonanba, hogy anyja elvárásainak eleget tegyen. Anyja egyedül nevelte két gyermekét, és megpróbálta az élet farkastörvényeire tanítani lányát. Így bátyja, Keisuke az, aki megérti és segíti Miakát.
Miaka természetesen változásokon megy keresztül a történet folyamán. A kezdetben naív lány megtapasztal sok mindent. Szembekerül olyan nehézségekkel, amikkel nem lehet mit csinálni. Szeretteinek halála, a reménytelennek látszó helyzet, szerelmének reménytelensége. Ezek hatására természetes hogy éretebb, komolyabb lesz. Eltökéltté válik és a végsôkig harcol. Ezekhez képest az iskola gyötrelmei kicsinységek, és megérti, hogy valójában szereti világát, és megelegédett magával.
Mint minden fôhôst, ôt is nehéz a sorozattól függetlenül megítélni. Míg eleinte van a történet, és benne a karakterek, addig a sorozat második felében már a szereplôk érzelmei adják magát a történetet. Ezért Miaka és Tamahome karaktere kissé elhasználódik, hisz nagyon róluk szól az egész. Miaka nem kimondottan vonzó, de az arca, különösen a szeme néha nagyon szép. Szerintem Miaka szeretni való, és teljesen megértem a Suzako no shichiseishik érzéseit, amiért az életüket is feláldozva hajlandóak megvédeni.
Mindezt összefoglalva Miaka tipikus shoujo fôhôsnô, nagyon hasonlít Usagira (Sailor Moon) vagy Momijire (Blue Seed). Ez annyira nem is meglepô, mivel az igazi célközönség vele egykorú japán lányok, akik úgyszintén agyon vannak hajszolva a teljesítményorientált japán oktatásban. Nem csoda hát, hogy annyi anime szól arról, hogy egy nem túl jó képességû, ügyetlen iskolás átkerül egy másik világba (vagy a világ jön hozzá ^_^), ahol megtalálja saját maga értékét.
Seiyuuja Araki Kae, akinek másik híres szepere Chibiusa a Sailormoonban. Én még Gunsmith Catsben hallottam, mint Minnie May. Nagyon jellegzetes hangja van, ami mindig ugyanolyan, és mégis nagyon más tud lenni. Elég csak meghallgatni a Fushigi Yuugi elején és a végén hogy beszél. Tökéletesen visszaadja Miaka jellemfejlôdését a különbség. Hangja nem túl lágy, benne levô feszültség nagyon jól eltalálja Miaka monológjait.
Tamahome
Kanji jelentése: Ogre Kanji helye: homlokán Eredeti neve: Sou Kishuku Kínai neve: Xong Gui Siu Született: Hong-nan (Konan), Juso prefektúra, Hakko falu Kora: 17 Születésnap: június 28 (Rák) Magasság: 178 cm Vércsoport: 0 Hobbi: pénzt keresni
Tamahome az elsô seishi aki megjelent, amint a lányok megérkeztek. Rögtön alkalma volt megvillogtatni harcmûvészeti képességeit, amit seishi képessége erôsít emberfelettire. De még miután Taitsukun tovább növelte erejét, sem bírta utolérni Nakagót (na igen az a Chi növelés nem csak felettébb kellemes, hasznos is).
Tama-chan (ahogy Nuriko hívja, bár nem örül neki) eleinte elutasító Miakával. Családja iránti elfoglaltsága miatt nincs ideje nôkkel foglalkoznia. Így nem is tudja mit csináljon, valamint megpróbál erôsnek és érzelemmentesnek maradni. Aztán persze elfogadja érzelmeit, és onnantól nincs megállás ^_^. Ráadásul szemét mázlista, csókolódzott Miakáva, Yuival, Soival, sôt Nurikóval és Nakagóval is. ^_^
Tamahome a poénoktól és tapintatlanságától eltekintve tényleg az álombéli herceg. Elszántsága nem ismer határokat (bár ilyen téren a többi Suzaku no Seishi se hagy kifogást maga után), bátran harcba száll és nem hátrál meg. Miaka iránti érzelmeit sokáig sikerült ellensúlyoznia, eleinte a családja iránti kötelességgel, majd a mestere intelme és Yui megjegyzése bizonytalanítja el. Eme konfliktusai miatt színes és érdekes karakter marad, amit tovább fûszereznek a poénok.
Yuival Tamahome komolyan törôdik, próbálja vígasztalni, a Miaka iránti érzelmei adta kereten belül persze. Valahogy talán úgy vannak, mint Miaka és Hotohori. Mivel nem régi ismerôse Yui, talán reálisabban is áll hozzá, mint Miaka. Yui neki sem ellensége, meg akarja menteni, akár csak Miaka, de nem bármi áron (például nem azon az áron hogy megidézik Seiryuut). Hotohori Tamahome riválisa, és igazán barátok sosem lesznek, de persze egyikük se ártana a másiknak. Szóval kissé feszült köztük a viszony, és Chichirivel szemben Hotohorinak nincsenek gátlásai abban, hogy megölje az elbûvölt Tamahomét, hisz meg is esküdött, hogy megteszi, ha nem lesz seishi. Ezek után végleg belátja, hogy nincs esélye, és tudja, hogy Miaka jó kezekben lesz. Tasuki Tamahome társa jóban és rosszban. A hajóúton is ô tartotta Tasukiban a lelket, és Sairouban is ô szidta meg viselkedéséért. Persze elsô találkozásuk emléke még egy kicsit megmaradt Tasukiban, de hamar megbocsátott, és csak poén szinten ellenségeskedtek. De azt végig (Obake-san! ^_^). Suboshi ölte meg Tamahome családját, iránta érzett düh aktiválta erejét, amit Taitsukun adott neki. Az átalakulás igazán látványos, bár erôsen Dragonball Z-re emlékeztet (na igen, klasszikusok hatása az utókorra). Ezután nem igazán találkoztak, csak egyszer kergette el Tamahome Miakától Suboshit, a végsô csatájukig. Nakago elsô találkozásuk óta ellenszenves volt Tamahoménak, amit Nakago késôbbi tettei megerôsítettek. Tamahome talán mégse gyűlölte annyira, mint Miaka, mert emellett harci ellenfelet is látott benne, akivel valamennyire "lovagias", bár egyenlôtlen csatákat vivott.
Tamahome elbûvölése kodokuval feltétlenül említésre méltó esemény. Igaz, hogy az ötlet nem a legeredetibb (Sailor Moon), viszont nagyon jól sikerült elôadni. Érzelmei ugyebár ellentétesre váltottak, így Miakát gyûlölte. Nem is ez a része volt az, ami rám mély benyomást tett, hanem az, hogy Miaka elfogadta a dolgot, hogy Tamahome, akit ismert és szeretett, elveszett. És persze a Tasukival és Hotohorival folytatott harc is fantasztikus volt. Tasuki és a sorozat ott tett elôsször igazán mély érzelmi benyomást rám.
Tamahome helyzete hasonló Miakáéhoz. Egyrészt szerepüket nagyon jól betöltik, másrészt túlzottan is meghatározza ôket néha. Mindenesetre Tamahome a legjobb "shoujo-fôhôsnô-szerelme" akit ismerek ^_^.
Seiyuu: Midorikawa Hikaru az egyik leghíresebb férfi seiyuu. Rengeteg szerepe van, hogy csak az legismertebbeket említsem: Zelgadis (Slayers), Rail Kuturn (Lost Universe), Faust (Saber Marionette), Ail és Fiore (Sailor Moon), Nemuro (Utena). Igaz, hogy nagyon jó hangja van, de minden szerepében ugyanúgy is beszél. Midorikawa nem játszik jól szerepet, szerepet lehet jól irni hozzá! ^_^. Szerencsére pont Tamahome kivétel, vele gyakran más hangot produkál, fôleg mikor poénkodik. Tamahome (és Miaka) seiyuuját Watase maga választotta ki, azt mondta róla, hogy szereti az érett, férfias és kicsit erotikus hangokat.
Hotohori
Kanji jelentése: Csillag Kanji helye: nyak bal oldala Eredeti neve: Seishuku (Saihitei a császári neve) Kínai neve: Xing Shu (illetve Cai Pi Di) Született: Hong-nan (Konan) fôvárosa, Rong-Yang (Eiyo), palota negyed Kora: 18 Születésnap: április 2 (Kos) Magasság: 182 cm Vércsoport: A Hobbi: olvasás, öltözködés
Hotohori Konan császára és a második seishi. Mivel legtöbbször otthon ül, ezért képességeit nem ismerjük túl jól. De mikor használja ôket, akkor bizony nem lebecsülendôek. Harcban megállta helyét Tamahoméval szemben, aki legyôzte Tasukit, szent kardja visszaverte Soi villámát, képes levitálni és aurával védeni magát.
Hotohori gyermek kora óta szerelmes az eljövendô Mikóba, és Miaka nem okoz csalódást neki (csak azzal hogy nem lesz az öve. Szomorú az élet). Hotohori 14 éves kora óta császár, bár eleinte csak anyja bábja, késôbb maga uralkodik. Mint császár magányos, a seishik lettek közeli barátai, velük egyenrangú lehetett. Császárként ô kezdi el szervezni és irányítja a seishiket, bár távolról se annyira, mint Nakago a saját társait.
Sok féltestvére van, két bátyja, egy öccse és két huga.
Egyetlen hibája, nárcisztikussága, de nagyon súlyosan. Azért is nem érdeklik az ágyasai, mert ô sokkal szebb náluk ^_^. Miaka elôsször nônek is nézi. Az a jelent a mangában 2 ok miatt is jobb: animében a hangja rögtön elárulja és a mangában tényleg nôiesnek van rajzolva, nem úgy mint késôbbiekben. Ha a mangát olvasom elôbb, én is lányak nézem. Így érthetôbb Miaka gyanakvása Shokával (és a mangában Soival) szemben.
Miaka az álombeli hercegnô, akire kiskora óta várt. Szerelemben nem marad el Tamahome mögött, sôt ô nem is teketóriázik az elején. Még akkor is tovább táplálja érzelmeit, mikor elfogadta, hogy Miaka csak Tamahoméba szerelmes. Tamahome eleinte riválisa Hotohorinak. Megesküszik hogy ha nem seishiként találkoznak megöli, és ezt be is tartja. Ez után elfogadja Tamahome és Miaka kapcsolatát, és ha nem is barátjának, de bajtársának tekinti, rábízza Miakát. Nuriko közeledését elutasítja Hotohori, bár mikor kiderült Nuriko titka, nem rázta meg nagyon a dolog. Viszont érdekes spekulációkra ad okot az hogy felesége, Houki, úgy néz ki mint Nuriko (nem is, Nuriko sokkal szebb ^_^). Ha nem jött volna Miaka akkor lehet hogy Nurikót veszi el? Jobb bele sem gondolni a dologba.
Hotohori a sorozat második felében szinte alig szerepel. Elég határozott karakter elég kevés mozgástérrel ahhoz, hogy talán jobb is, hogy nem lesz unalmas a folytonos szereplésben. Miakával és Tamahoméval szemben szép, amilyen példamutatóan támogatja ôket, féltékenységtôl mentesen. Halála szép és grandiózus volt, de nem volt olyan különleges, és nem szerepelt annyit, hogy nagyon érzôdjön hiánya. Hotohori nagyon népszerû, jogosan, hisz a sorozat elején hárman a fôszereplôk. Watase meg is jegyezte, hogy érdekes mód az olvasók Hotohori és Tamahome rajongó táborra oszlottak szét, nagyon kevesen szeretik mindkettôjüket.
Seiyuuja, Koyasu Takehito, kedvenc férfi seiyuum. Egyszerûen fantasztikus. Igaz hogy nem nagy kunszt felismerni a hangját, de azért elég jól változtatja beszédstílusát, hanglejtését szerepenként (ellentétben Midorikawa Hikaruval :P). Más szerepei (néhány, a sokból): Ilparazzo-sama (Excel Saga), Hanagata, beszédhibást, nyávogó, teljesen idióta buzi (Saber Marionette), Kiryuu Touga az ultimate bishounen (Utena), Rezo a vörös pap (Slayers), Yosho fiatalon (Tenchi Muyo). Érdekes hogy szerepei nagy része bishounen és/vagy homoszexuális. Ehhez képest maga Koyasu szörnyen néz ki (mondjuk a többi seiyuu se semmi, legtöbbször). |
|
|
Nuriko
Kanji jelentése: fûzfa Kanji helye: szív fölött Eredeti neve: Chou Ryuuyen (Kourinnak mutatkozik be, ennek jelentése Békés Ékszer) Kínai neve: Kang-Lin (ez Kourin neve) Született: Eiyo, Konan fővárosa Kora: 18 Születésnap: március 10 (Halak) Magasság: 166 cm Vércsoport: B Hobbi: öltözködés
Nuriko belépôje, mint a harmadik seishi, elég mély benyomást hagy maga után (csak nem mindenkiben pozitívat). Az animében, mikor a harmadik seishit keresik, mondják hogy biztos remek harcos vagy tudós az, erre összegyûjtik a palota ôrségének krémjét. Nem értem miért nem a manga verziót követték, ahol a Taitsukun által Konannak adományozott Shi Jin Tenchi Shou-ban olvasták hogy palota és erô. Így több értelme van a palota ôrség körében keresni, ráadásul legalább egyszer használják a Shi Jin Tenchi Shou útmutatásait (ami helyett a tükröt kapta Miaka). Szóval ezek után Nuriko besétál és nagyon aranyosan eldobálja a romokat, hisz senshi képessége természetfeletti ereje.
Rögtön ezután Nuriko sokoldalú személyiségének egy elég beteg oldalát ismerhetjük meg...Tamahome összekötözése, Miaka elleni gyilkossági kísérlet, Hotohorival kapcsolatos hisztije...szóval nem semmi. Ezek után barátságos lesz, és ez az a Nuriko, akit mindenki kedvel. Lökött, poénkodik, sziklákat dobál, ha megbántják, de nagyon rendes és segíti barátait, a maga módszereivel. A férfi Nurikótól én elôrre féltem, és kicsit erôltetett és hirtelen volt a váltás, de végül kellemesen csalódtam. Ilyen fokú hülyeséget kicsit erôltetett egyetlen gyermekkori élménnyel megmagyarázni, na de nem is kell. Nurikóra nagyon igaz a mondás hogy "ne add a hülyét, mert úgy maradsz", hát ô úgy maradt, nade ezért szeretjük. Fiúként jól sikerült, hogy nem vitték túlzásba Miaka iránti vonzalmát (meg kicsit uncsi volt hogy mindenki Miakába szerelmes, de végül is kevés lány van a sorozatban ^_^).
Nuriko a sorozat második felére érdekes változáson megy keresztül (most nem a 33. epizódra gondolok! ^_^). Mindenkivel nagyon jó baráti viszonyban volt, ami késôbb átalakul olyan anya-gyermeke vagy idôsebb testvér-fiatalabb testvér visszonnyá. Például Tamahoméval való beszélgetése italozás közben, Miakával való kapcsolata. Ez nagyon tetszett.
Miaka hamar jó barátnôje lesz Nurikónak. Igen, ez kicsit perverz, de ez van. Mindenesetre aranyosan adják a nôi duót, mikor sírnak Tamahome házánál, stb. Hotohori iránti féltékenységbôl kezdetben elég gonoszul viselkedik. Miaka segítôkészségét kihasználva kis híján sikerül megölnie, bár nem könnyû kitalálni, hogy mikor gondol valamit komolyan. Tamahomét, vagyis Tama-chant imádja cukkolni, és közben noszogatja hogy Miakával jöjjenek össze (és övé lehessen Hotohori). Ezt a szokását késôb is megtartja, mikor már nem is Hotohori érdekli, mindeni seishi közül ô támogatja legjobban szerelmüket. Hotohori nem törôdik Nuriko közeledésével, Nuriko nagy bánatára. Lehet hogy csak Kourin miatt kezdett el nô lenni, de azért Hotohori iránti érzelmei nem csak játék, az biztos... Tasuki és Nuriko páros poén terén verhetetlen. Mondhatni a két lökött egymásra talált. Jellemileg is hasonlítanak, ôk ketten szeretik legjobban társaikat (és most nem Hotohorira gondoltam! ^_^").
Nuriko a Fushigi Yuugi egyik legszínesebb karaktere. A poénok egyik fô forrása, és igazán megható tud lenni. Korai halála engem nagyon megrázott, és nagyon érzôdik hiánya. Én kezdettôl fogva megkedveltem, már akkor amikor szemét kis "ribancként" bejött, a végére pedig nagyon megszerettem, három kedvencem egyike.
Seiyuu: Sakamoto Chika kicsit rekedtes hangja nagyon jó Nurikohoz, hisztijeit, poénjait és megható jeleneteit is remekül hozza. Õ adta a Sailor Moonban Yaten és Peruru hangját is. Mivel szoktak nôi seiyuuk fiú szerepeket játszani (Ogata Megumi szinte csak azt játszik), bár Sakamoto Chika nôiesebben beszélt Nurikóként, de karakterben ez benne van, így nem volt gond a fiú Nurikoval sem.
Chichiri
Kanji jelentése: Kút Kanji helye: térd Eredeti neve: Ri Houjun (?) Kora: 24 Születésnap: május 21 (Ikrek) Magasság: 178 cm Vércsoport: B Hobbi: horgászat
Chichiri a negyedik seishi, és az elsô akit nem kellett keresni, hanem maga jött segíteni (a másik Chiriko). Taitsukunnál tanult 5 évig, így jó képességû varázsló lett. Teleportáció, bénítás, távbeszélô varázslatok, amiket láthattunk, valószínüleg csak kis része arzenáljának. Õ a legjobb chi érzékelésben, elrejtésben, támadások hárításában.
Taitsukunnál nem csak varázsolni tanult, széles körû ismereteket szerzett. Tisztában van az istenek megidézésének részleteivel, és mint vándor szerzetes jól ismeri a világot. Emiatt Chirikónak, aki tartja vele a lépést, nem nélkülözhetetlen a tudása. Ráadásul míg Chirikónak csak nyers tudása van, hisz még gyerek, addig Chichiri bölcs is. Tipikusan azt a helyet foglalja el, amit egy fantasy party-ban egy varázsló (hisz az is ^_^).
Chichiri aranyos és lökött, bár távolról se annyira mint Nuriko vagy Tasuki. Hülye poénjai és alakváltozásai nagyon aranyosak, és szép kontrasztban állnak komoly oldalával.
A látszat ellenére Chichiri a legidôsebb, és nem Mitsukake, és ez benne is van karakterében. Feleségét 5 éve vesztette el, így már túltette magát rajta. Mitsukakével ellentétben, a fájdalomból nála már bölcsesség lett. Az, hogy mindezt egy komolytalan külsôvel fedi el, nagyon jó ötlet, mindig is szerettem az olyan karaktereket, akik a problémákon túl tudják tenni magukat, és erôt merítenek belôle, márpedig Chichirinél ez a helyzet. Amikor pedig elôjön komoly oldala (legjobb szerintem Mitsukake halálánal) akkor a legéretebb, legkomolyabb karakterré válik.
Chichiri a többiekkel ellentétben nem kotnyeleskedik, mindenkivel volt pár jelenete, tanácsokat adott, de senkihez sem kötôdik különösebben. Mikor Miakának valami baja van, akkor ô nem erôlteti rá segítségét, csak egy jó hallgatóság, aki végighallgatja Miaka panaszát, nem kérdez többet, hanem valami jó tanácsot ad. Ezen kívül ô az, aki valahogy legkevésbe Miakáért van ott, hanem inkább az egész Suzakus ügynek szenteli magát. Ezért is van, hogy ô maga kereste fel Miakát. Chirikót hamar pártfogása alá vette (Mitsukakéval együtt), jó tanítványra lelt benne. Hotohorival együtt, hárman hozzák a döntéseket. Hotohorival (Nurikón kívül), ô foglalkozik a legtöbbet, mert ô Suzakut és Konant szolgálja, így a császártól kap utasítokat. Persze sose kerül ez konfliktusba a Miko iránti hûséggel.
Egy nagyon jó, érdekes és színes karakter, ôt is nagyon kedvelem. Nagyon tetszik hogy egyszerre lehet felnézni rá, bölcsessége miatt, és nevetni rajta, ami nagyon ritkán jön össze. Mitsukake halála után úgy gondolom, nem szeretnék ott lenni, mikor elveszti önuralmát és haragos. Szóval, nagyon jó no da!
Seiyuuja külön említést érdemel. Bár nem a kedvenc férfi seiyuum (Takehito megelôzi), de Seki Tomokazut tartom a legprofibb, legjobb seiyuunak. Chichiri hangját mondjuk nem olyan nehéz hozni, de nagyon jól sikerült. Mikor pedig abbahagyja a sipítozást (pl. Mitsukake halála) nagyon jó a hangja. Csak arra vagyok kiváncsi hogy mennyi ideig tartott neki, amíg leszokott a no da-ról ^_^ (gyk.: japanban szinte minden mondatát no da/ na no da-ra fejezte be). Õ volt Kouji (Tasuki barátjának) a seiyuuja is. Kis válogatás más szerepeibôl: az izomagyú Junpei (Those Who Hunt Elves), Touji (Evangelion), Daikouji Gai, hely fang-boy (Nadesico), Van-sama a berserker és depressziós (Escaflowne), vagy fiu Maze (Maze of the Haze), (Maze-ben különösen jókat alakított, hol fang-boy, hol kissé borús karakter, sôt nô tudatát is remekül adta elô).
Tasuki
Kanji jelentése: szárny Kanji helye: jobb alkar Eredeti neve: Kou Shun'u (Genrou) Született: Konan, Koshu Taito tartomány, Reikaku hegyek lábánál Kora: 17 Születésnap: április 18 (Kos) Magasság: 178 cm Vércsoport: B Hobbi: verekedés
Tasukit ötödiknek találta meg Miaka. Elôször volt egy kis kavarás, mert Tasuki eltitkolta kilétét, és halott fônökét hitték Tasukinak. Ezért mentek el megkeresni Shokát (és találták meg Mitsukakét). Tasuki képessége harci legyezôjéhez kapcsolódik, amit egyedülálló módon más is tud használni. Valamilyen szinten általános harci képességei is emberfeletteik, hisz állta a sarat Tamahoméval szemben. Illúzió papírjait, amiket egy varázslótól kapott, Miaka gyorsan elhasználta. ^_^
Genrou távol volt, mikor a banditák fônöke meghalt. Eiken (a dagadt bandita) magához ragadta a vezetést, pedig Genrou lett volna a soron következô vezér. Gen-chan pont akkor tért vissza, mikor Miakáék Eiken fogságába estek. Miután együtt legyôzték a rablókat, Genrou eltitkolta hogy ô Tasuki, és ott maradt vezérnek, de késôbb utánuk ment. Tasuki, bár rabló, jószándékú, és Miaka, mint mindenkiból, belôle is kiváltotta, hogy meg akarja védelmezni. És azért izgalmasabb Suzaku no Seishinek lenni, mint egy hegyi bandát vezetni...
Tasuki lökött, és nagyon hülye tud lenni. Panaszkodása, civakodása társait (és a nézôket) gyakran felvidítja. Bár látszólag nem figyel, és gyakran egyszerûen látja a dolgokat, valójában tisztában van velük (jobban, mint Seiryuu, Nakago által összekavart Seishijei). Jellegzetes fang-boy, erôszakos, verekedôs, a szerénység sem erôs oldala. Társait gyakran lefárasztja, fôleg Chichirit.
Lököttsége ellenére tud komoly is lenni. Szive a helyén van, és a nekem legmeghatóbb jelenetek nagy részében Tasuki szerepelt. Elôször a gonosz Tamahome elleni harca, mikor már több sebtôl vérzik, de még mindig elszántan harcol, szinte nevetve, Miaka iránti hûségét bebizonyítva. Nuriko és Chiriko halálánal is az ô viselkedése fogott meg (ô áll legközelebb hozzám). Ezért Tasuki sokkal több a poénos fang-boynál. Ráadásul nem csak megható, de kakkui (cool) is tud lenni, szerintem jobban mint Tamahome.
Miaka nagyon mély benyomást tett Tasukira, gyakran ô védelmezte elsônek, például Tamahoméval szemben. Szerintem inkább hugaként tekint Miakára, bár ki tudja (lásd OAV (bár ne láttam volna)). Tamahome a piszkálódás célpontja. Igazi jó barátként civakodnak, Nuriko mellett Tasuki az, aki átsegíti a párt nehézségein. Míg Nuriko mindkettôt noszogatja, addig Tasuki csak Tamahomét szokta megszidni viselkedéséért. Családja halála után is ô tartja benne a lelket. Mint a két harcos könnyen megértik egymást. Nurikoval együtt utolérhetetlen duót alkotnak. A két önmagában is poénos és színes karakter nagyon jól összeillik. Chichiri a harmadik, akivel el szokott lenni Tasuki, igaz Chichiri legtöbbször kissé lefárad tôle. Valahogy mégis összeillenek párba, mind karakterileg, mind képességileg remekül kiegészítik egymást.
Tasuki a kedvenc karakterem (Soi az más eset ^_^), ô áll hozzám a legközelebb. Poénjain jókat lehet nevetni, komoly jelenetei pedig igazán meghatóak. Õbenne van meg legjobban a Suzakusokra jellemzô kitartás, elszántság.
Seiyuuja, Hayashi Nobutoshi hangja nagyon tetszik, és persze ilyen karakterekhez illôen pörgeti az rrrr-eket, ahogy kell ^_^. Más szerepét egyelôre még nem hallottam (ez csak idô kérdése, Berserk és Legend of Galactic Heroes itt pihen nállam, mindkettôben szerepel). |
|
|
Mitsukake
Kanji jelentése: Bánat Kanji helye: bal tenyér Eredeti neve: Myoujuan (csodálatos békés élet) Kínai neve: Miao Nioh-An Született: Észak Konan, Choko közeli majorban Kora: 22 Születésnap: május 7 (Bika) Magasság: 199 cm Vércsoport: 0 Hobbi: növénytermesztés, állattartás
Mitsukake az utolsó elôtti seishi. Orvosi képességeit seishi ereje segítette, amivel naponta egyszer meg tud gyógyítani szinte bármit (Kodoku hatását sajnos nem).
Mitsukakénak nagyon fontos Shoka, a volt felesége. Elôször miatta került kapcsolatba Miakáékkal, akik aztán ráébresztették, hogy nincs értelme az önmarcangolásnak, inkább kamatoztassa gyógyítói képességeit.
Õ tûnik a legidôsebb Suzaku no Seishinek, de Chichiri idôsebb nála. De míg Chichiri csak említést tesz arról hogy volt felesége, addig Mitsukake esetében a szemünk elé tárul a kép. Nagyon más ember az, aki már el is vesztette feleségét, mint valaki, aki most próbál összejönni elsô szerelmével.
Miután a "bemesélésen" túlesik, nem sokat szerepel, csak néha elôveszik mint gyógyítót. Halála, bár nem kap túl nagy hangsúlyt, nagyon eltalált, igazán szemlélteti reménytelen és kilátástalan helyzetüket. Szóval szép jelenet volt. Mitsukake Chirikóval együtt háttérbe van szorítva, de kellemes színfolt, és megtalálják helyüket Suzaku no Shichiseishiben.
Chiriko
Kanji jelentése: nyújtás Kanji helye: bal lábán Eredeti neve:Ouu Do-kun Született: Nyugat Konan, Jozen városa Kora: 13 Születésnap: március 19 (Halak) Magasság: 148 cm Vércsoport: A Hobbi: olvasás és tanulás
Chiriko a 7. Suzaku no seishi, aki elég késôn jön be. Elôször Amiboshi adja ki magát Chirikónak. Csak miután Amiboshi sikeresen szabotálta Suzaku megidézését, ér oda az igazi Chiriko és menti meg a Miakáékat. Chiriko hatalma egyrészt a zenében rejlik, akárcsak Amiboshinak, másrészt tudásában.
Chirikónak nem sok szerep jut. Akárcsak Mitsukake, igazán csak megérkezésekor és halálakor szerepel. Sôt még megérkezése is elég egyszerûen lett lebonyolítva, hisz közben ott volt az Amiboshi okozta felfordulás. A mangában ahogy láttam többet szerepel, jobban kijön hogy ô a tudós, az animében Chichiri mellett nincs rá igazán szükség.
Chiriko legyen akármilyen bölcs tudós, egy gyermek. De a többiek elfogadják egyenrangú társként, és hallgatnak rá. Bár mágikus zenéjét használhatná, mint Amiboshi, mégse lép a tettek mezejére.
Chichiri egyszerre tanítgatja és fogadja el egyenrangú félnek Chirikót. Olyan senpai módra. Mitsukake és Chiriko valahogy összekerültek. Talán csak azért mert ôk jöttek be utoljára. Meg talán azért mert Mitsukake a legfelnőttebb (még ha nem is a legidősebb), így természetes hogy ô viseli a legfiatalabb gondját.
Chiriko halála igazán megható volt. Önfeláldozást már sokat láttam animében, ami különlegessé teszi, az két dolog. Egyrészt az hogy Chiriko egy gyerek, a felnôttek közt. A másik pedig amit utána beszéltek. Tasuki helyesen mondta, hogy Chiriko a legbátrabb fiú, akit valaha is látott.
Kevés szerepe ellenére könnyen meg lehet szeretni, és én nem hinném, hogy baj az, hogy csak ennyi volt. Így szép tiszta képet kapunk róla, nem kell minden karaktert elôtérbe nyomni.
Seiyuu: Kawakami Tomokonak aranyos hangja van, ami még egy lapáttal rátesz Chiriko nôies megjelenésére. Nagyobb szerepei közül én Utenát ismerem. Chiriko után Utenát nézve nem tûnt föl, de utánna belenéztem a Fushigi Yuugiba, és stimmel, ugyanúgy beszél, csak kicsit visszafogottabban.
|